ირანის საელჩომ საქართველოში მცხოვრებ სოციალურ დაუცველ მუსლიმებს 800 პაკეტის სასურსათო დახმარება გადასცა
საქართველოში ირანის ისლამური რესპუბლიკის საელჩომ რამაზანის წმინდა თვესთან დაკავშირებით საქართველოში მცხოვრებ სოციალურ დაუცველ მუსლიმებს 800 პაკეტის სასურსათო დახმარება გადასცა.
შესაბამისი ღონისძიება 7 მარტს თბილისის ჯუმა მეჩეთში გაიმართა. ღონისძიებას ესწრებოდნენ ირანის ელჩი საქართველოში მაჰმუდ ადიბი, საქართველოს რელიგიის სააგენტოს თავმჯდომარე და აღმოსავლეთ საქართველოს მუსლიმთა სამმართველოს შეიხი.
აღნიშნულ ღონისძიებაზე სიტყვით გამოსვლისას ოფიციალურმა პირებმა ხაზი გაუსვეს სოლიდარობის და ჰუმანიტარული დახმარების მნიშვნელობას. მათ მადლიერებით აღნიშნეს ირანის საელჩოს ინიციატივა, რომელიც გულისხმობს სოციალურად დაუცველთათვის დახმარების გაწევას, და ასევე ხაზი გაუსვეს ირანსა და საქართველოს შორის კულტურული და რელიგიური ურთიერთობების განმტკიცებას.
ეს ინიციატივა, სხვა საქველმოქმედო ღონისძიებებთან ერთად, კიდევ ერთხელ გამოხატავს ჩვენს მზაობას ხალხთა შორის ურთიერთობების გაძლიერების და საჭიროების მქონე პირთათვის დახმარების აღმოჩენისადმი. ირანი ყოველთვის იქნება ქართველი ხალხის და ამ ქვეყნის მუსლიმი თემის გვერდით.